همایش اول در تاریخ فلان در ساعت ۱۱:۳۰ تا ساعت ۱۵ برگزار شد.

همایش با قرائت آیاتی چند از قرآن مجید شروع گردید و بعد از آن مجری ضمن اعلام خوش آمدگویی به مهمان ها، به معرفی موضوعات همایش اول پرداخت.

اولین سخنران همایشمون، مهندس بهزاد بختیاری بودن، از اساتید خوب دانشکده کامپیوتر؛
البته ابتدا بنا بر این بود که دکتر سالخورده ، مدیر گروه محترم دانشکده کامپیوتر، سخنران ابتدایی جلسه مون باشند که مشکلاتی براشون پیش اومد و مهندس بختیاری لطف کردند و جای ایشون رو پر کردند.مهندس بختیاری برامون از تجربیات دوران دانشجویی شون گفتن، از این که دوران دانشجویی دوران یادگیریه و شما باید اهدافتونو برای ۴،۵ سال آینده مد نظر داشته باشید و برای بدست آوردنشون تلاش کنید.از کاربرد خلاقیت در رشته کامپیوتر مثال های زدند.برامون از فواید فعالیت های جانبی دوران دانشجویی گفتن، مثل ACM، نشریات، همایش ها، المپیاد ها و … و در نهایت بهمون یادآوردی کردند که صرفا پاس کردن دروس و هیچ کاری نکردن و هیچ مهارتی کسب نکردن، میتونه آینده سختی رو برامون به وجود بیاره.

بعد از مهندس بختیاری، مهدی حسین زاده بحرینی؛ دبیر همایش Sadjad I/O، دومین سخنران جلسه مون بود.
مهدی برامون از فعالیت بچه های ورودی ۹۴ گفت، از این که چطوری میتونیم گروه های کوچیک رو تبدیل به اجتماع های بزرگ تر بکنیم که راحت تر تبادل اطلاعات و دانش داشته باشیم.

همایش اولمون محور اصلیش هوش مصنوعی بود؛ عماد مجتهدی فر، سومین سخنران، ما رو به دنیای هوش مصنوعی برد !
عماد برامون از اول هوش مصنوعی گفت.از این که از کجا شروع شد و به کجا داره میرسه.از این که چ خطراتی داره، چ منافعی !این که چطور ماشین ها یاد میگیرند، و در یک کلام چطور کامپیوتر میتونه هوشمند و بهینه فکر کنه و مسائل رو حل کنه .عماد پروژه ای که نوشته بود رو هم برامون باز کرد..

پروژه حل پازل اعداد …. مثلا این اعداد تعداد حرکات لازم برای حل کردن پازل هستن : ۳۷۵ ۱۳۰۰ ۱۹۰۰۰ ۲۶۵۰۰۰

تفاوت اعداد نشون میده الگوریتم ها چقدر با هم فرق دارن و هوشمندی چیه !

بین ارائه عماد، رسول حسین پور، برای تنوع از رباتیک گفت برامون
رسول برامون خلاصه ای از ساخت ربات گفت، چه سخت افزار هایی دارن، چه جوری برنامه ریزی میشن.مثلا ربات های کنترل از راه دور و مسیریاب چیزهایی بود که رسول برامون آورده بود تا بهمون نشون بده.

سخنران بعدی، آقای غدیر زاده از بچه های فعال و موفق دانشکده برامون از تجربیات دانشگاهیشون گفتن..
از این که چی جوری هدفمونو تو رشته کامپیوتر پیدا کنیم و برای کسبش چی جوری تلاش کنیم. # و اما بخش اتفاق بزرگ !

ما در همایش بخشی به نام اتفاق بزرگ داشتیم که خبری خیلی خوب برای کل بچه های دانشگاه سجاد محسوب میشه. و اما این اتفاق بزرگ چی بود ؟!

دسترسی به FTP دانشگاه، در حال حاضر فقط از طریق سایت اصلی دانشگاه امکان پذیر است ! حسین خیاط مشهدی، و تیمش؛ TheMartians، این مشکل رو برامون حل کردن !

با سیستمی که نوشتن دسترسی به FTP از طریق مرورگر و از هر نقطه دانشگاه و شبکه داخلی ممکنه !

اما خبر های خوب فقط همین نبودن ! دو تا خبر خوب دیگه هم هست تو همایش علاوه بر خبر FTP، از دو دست آورد دیگه بچه ها هم رونمایی شد ..

سیستم انتخابات الکترونیک
اپلیکیشین اندرویدی دانشگاه
حسین، برامون گفت از این که انتخابات به سبک سنتی علاوه بر استفاده از کلی برگ و هدر شدن تعدادیشون ، وقت و هزینه هم باعث میشه که دیگه بخوایم سیستم رو بروز کنیم و از کامپیوتر استفاده کنیم !برای همین سیستم انتخابات الکترونیک رو راه انداختیم..و ادامه داد :

تقریبا گوشی دم دستی ترین چیز برای همه ماست ! پس چرا یک اپلیکیشین نداشته باشیم که اخبار دانشگاه، اخبار کلاس ها، اخبار امتحانات، سیستم سپهر، سیستم تغذیه و … رو یکجا داشته باشه که خیلی راحت تر به بخش های مختلف سایت خود دانشگاه دسترسی داشته باشیم !

پس دست به کار شدیم که به زودی این مشکلات رو با یک نرم افزار روی گوشیمون حل کنیم 🙂